VAHAP MUNYAR (BAŞKAN)

1958 yılında Malatya’da doğdu. İİTİA Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu Radyo-TV Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 1979’da ANKA Ajansı’nda başladı. UBA, Tercüman, Söz, Milliyet ve Dünya gazetelerinde çalıştı. Toplam 30 yıl çalıştığı Hürriyet Gazetesi’nde ekonomi muhabiri, ekonomi müdür yardımcısı, ekonomi müdürü, genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Halen Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi’nin Genel Koordinatörlüğünü üstleniyor.

Devamı...

DOĞAN ŞENTÜRK (BAŞKAN VEKİLİ)

1968 yılında Ardahan'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkilerde yüksek lisans yaptı. Mesleğe 1987 de Sabah Gazetesi’nde başladı. Star TV, Kanal D, TGRT de Muhabir, Editör ve Yönetici olarak çalıştı. Meslekte 30 yılını dolduran Doğan Şentürk son 12 yıldır Fox Televizyonu’nun Haber ve Spor dan sorumlu, Genel Yayın Yönetmeni ve kıdemli başkan yardımcısı olarak çalışıyor.

Devamı...

İHSAN YILMAZ (BAŞKAN YARDIMCISI)

1971 yılında Giresun’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Mesleğe 1991’de Yeni Günaydın’da başladı. Star TV’de muhabir, Milliyet’te muhabir ve Haber Araştırma Müdür yardımcısı, A Haber’de Şef Editörü, Habertürk TV'de Haber Müdürü ve TRT’de İstanbul Haber Müdürü olarak görev yaptı.

Devamı...

SİBEL GÜNEŞ (GENEL SEKRETER)

Tokat'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Mesleğe 1984 yılında başladı. Yankı Dergisi'nde, Günaydın Gazetesi'nde, Kadınca, Bando, Yarın dergilerinde, Yeni Yüzyıl Gazetesi'nde yönetici-editör olarak görev yaptı. NTV'de 10 yıl sağlık editörü olarak çalıştı. HTV İç Yapımlar Direktörü olarak üç yıl çalıştı. www.sagliktagundem.com  internet sitesi yayın yönetmeni.

Devamı...

HAKAN GÜLDAĞ (GENEL SAYMAN)

1961 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nun  ardından. Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi’nde eğitim gördü. Mesleğe 1987 yılında Dünya Gazetesi'nde Dış Haberler Servisi’nde başladı. İlerleyen yıllarda aynı gazetenin Dış Haberler, Borsa Servisleri şefliğini yürüttü ve yazı işlerinde görev yaptı. 

Devamı...

NURAY ÖZGER KARAGÖZ (GENEL SEKRETER YARDIMCISI)

İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Radyo TV Yayıncılığı ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. Mesleğe TRT İstanbul Haber Merkezi’ndeki stajın ardından 1992 yılında Anadolu Ajansı’nda başladı. 2012'de AA’dan emekli oldu. 

Devamı...

PINAR AKTAŞ (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1976 yılında İstanbul'da doğdu. Kültür Koleji ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu. Mesleğe 1996'da üniversite öğrencisiyken stajyer muhabir olarak Milliyet gazetesinde başladı. 10 yıllık muhabirlik döneminin ardından 2006 yılında Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Müdür Yardımcısı oldu. 

Devamı...

GÖKSEL GÖKSU (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1961 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği mezunu. Mesleğe, 1982 yılında Havas Yayınevi’nde başladı. Gözlem, Süreç yayınevleri ile “Rüstem Batum’la 360 Derece” adlı programda çalıştı.
1996 yılında girdiği Radikal gazetesinde muhabirlik görevini, 1998 yılında başladığı CNN Türk Televizyonu'nda uzun yıllar devam ettirdi.

Devamı...

UĞUR GÜÇ (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1969 yılında İstanbul'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans mezunu. Mesleğe 1989 yılında Günaydın Gazetesi'nde başladı. 1991 yılında aynı gazetenin Almanya servisinde sayfa sekreteri görevi ile kadrolu oldu. Fotospor ve Milliyet'te yurtdışı baskılar servisinde çalıştı. Daha sonra Milliyet Gazetesi yazı işlerinde sayfa editörlüğü görevinde bulundu.

Devamı...

ATİLLA DİŞBUDAK (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1 Ocak 1966 yılında Kilis’te doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Mesleğe 1986 yılında başladı. Tercüman, Bulvar gazetelerinde çalıştı. Daha sonra Sabah Gazetesi’ne hukuk muhabiri olarak devam etti. 1993 yılında Kanal 6’ya geçti ve burada ‘Olay Var’ isimli reality-show programını hazırlayan ekipte yer aldı. 1994 yılında kısa bir süre Star TV’de çalıştı. 

Devamı...

GARBİS ÖZATAY (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

İstanbul’da doğdu. 1962’de amatör olarak fotoğrafçılık yapmaya başladı. Bu sırada Ara Güler ile tanıştı ve onun çalışmalarını yakından izleme fırsatı buldu. Temmuz 1966’da “Yeniköy” yolcu vapuru ile çarpışarak batan “Yeni Galatasaray” motorunun su altında fotoğraflarını çekti. Bu fotoğraflarla Türk Haberler Ajansı’nda foto muhabirliğine başladı.

Devamı...