Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçe kitap oldu

TGC Basın Müzesi’nde düzenlenen kitap tanıtım toplantısına Yaşar Kemal Vakfı Başkanı Semiha Baban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, TYS Genel Başkanı Adnan Özyalçıner, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş’in de içinde olduğu yazar ve gazeteciler katıldı.

TGC 40. Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri açıklandı

1983 yılından bu yana düzenlenen Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri bu yıl 20 gazeteciye verildi. Akın Kamacıoğlu, Bedri Kayabal, Dilek Beyin, Erkan Yiğit, Fikret Helvacıoğlu, Güneş Uğurlu, İskender Özsoy, Kemal Önder, Leyla İsmier Özcengiz, Mehmet Komşu, Muammer Elveren, Necat Aşkın, Nedret Çatay, Nezih Akkutay, Önder Balıkçı, Reha Öz, Solmaz Serdaroğlu, Şansal Büyüka, Tevfik Dalgıç ve Yalçın Doğan ödüle değer görüldüler.

Ulusal ve Yerel Medyada Zafer Bayramı Sergisi açıldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Bakırköy Belediyesi’nin hazırladığı  Ulusal ve Yerel Medyada Zafer Bayramı Sergisi 9 Eylül 2023 Cumartesi gününe kadar Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde görülebilir. Sergi Cumhuriyetin 100 yılına ışık tutan gazetelerin birinci sayfasından ve dergilerin kapaklarından oluşuyor.

Ulusal ve Yerel Medyada Zafer Bayramı Sergisi düzenleniyor

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Bakırköy Belediyesi, Ulusal ve Yerel Medyada Zafer Bayramı Sergisi düzenliyor. 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde açılacak sergi, 9 Eylül 2023 Cumartesi gününe kadar görülebilir.

TGC: Gazetecilik tutukluluk nedeni olmaktan çıkarılmalıdır

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, seçim sonrasında basın özgürlüğü açısından ağırlaşan sorunların demokrasiyi tehdit ettiğine dikkat çekti. Açıklamada beşinci kez cezaevine giren gazeteci Barış Pehlivan’a işaret edilerek “Gazetecilik yapmak tutukluluk nedeni olmamalıdır” denildi. Açıklamada şu görüşler yer aldı: