TGC: Cezaevindeki gazeteciler infaz paketi kapsamına mutlaka alınmalı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak Meclis’e sunulması beklenen infaz paketinin içeriğinin kamuoyu ile paylaşılmasını,  kapsamına cezaevindeki gazetecilerin de alınmasını, tutuklu gazetecilerin ise hemen serbest bırakılmasını istedi. TGC Yönetim Kurulu açıklamasında şu görüşler yer aldı:

TGC: Gazetecilerin can güvenliğinden medya kuruluşları sorumludur

Süren koronavirüs salgını döneminde bazı medya kuruluşlarının “muhabir, foto muhabiri ve haber kameramanlarını iş yerine almayıp kapı önündeki konteynırlarda çalışmaya zorladığının”  kamuoyuna yansıması üzerine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı.  Acil olarak gazetecilerin sağlıklarının korunması ve iş güvenliğinin sağlanması için çağrı yapılan açıklamada şu görüşler yer aldı:

TGC Yönetim Kurulu başsağlığı mesajı yayınladı: "Cengiz Bektaş’ın ailesine, basın ve edebiyat topluluğumuza başsağlığı diliyoruz"

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onursal Üyesi, mimar, şair Cengiz Bektaş 20 Mart 2020 Cuma günü vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun yayınladığı başsağlığı mesajında “Özellikle Kuzguncuk’ta yaptığı çalışmalarla dikkat çeken mimar Cengiz Bektaş geniş kültürüyle iyi bir yazar, iyi bir şair de. Cemiyetimiz Onursal üyeliğine seçilen Cengiz Bektaş’ın ölümü topluluğumuzda da üzüntü yarattı. TGC Yönetim Kurulu olarak ailesine, yakınlarına, basın ve edebiyat topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

TGC: Vasfiye Özkoçak adliyenin usta muhabiri

TGC: Vasfiye Özkoçak adliyenin usta muhabiri 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ölümünün altıncı yılında Vasfiye Özkoçak için bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

TGC Şiir ve Musiki Günleri 11 Mart 2020’de yapıldı

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Şiir ve Musiki Günleri‘nin Mart ayındaki konusu, "Sorunları ve Değerleriyle Kadınlar" oldu. TGC Genel Saymanı Ahmet Özdemir’in sunumuyla 11 Mart 2020 Çarşamba günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde A Salonu’nda saat 19.00’da düzenlenen programda sanatçılar, gazeteci ve yazarlar anıldı.