Türkiye'de Gazeteci Olmak, Gazeteci Kalmak

6. Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Kalmak Toplantısı yapıldı / 24 Ocak 2020

“UĞUR MUMCU YAŞASAYDI FAİLİ MEÇHUL GAZETECİ CİNAYETLERİNİ ÇÖZERDİ”

İSTANBUL-Uğur Mumcu’nun ölüm günü olan 24 Ocak’ta   araştırmacı gazeteciliğin önündeki engeller ve gazeteciliğin sorunlu gündemi konuşuldu.  TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda saat 11.00’de düzenlenen toplantı TGC Başkanı Turgay Olcayto’nun moderatörlüğünde yapıldı. Toplantıda gazeteci-Yazar Altan Öymen, T24 Yazarı Aydın Engin, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı görüşlerini paylaştı.

TGC TÜRKİYE'DE GAZETECİ OLMAK GAZETECİ ÖLMEK -3 / 23 Ocak 2017

TGC “Türkiye’de Gazeteci Olmak Gazeteci Ölmek!” etkinliğinin üçüncüsünü düzenledi: TGC Başkanı Olcayto: Gazeteciler öldürülmüyor ama süründürülüyor 

TGC BİZİM GAZETE - Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü nedeniyle 23 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da düzenlenen Türkiye'de Gazeteci Olmak, Gazeteci Ölmek etkinliğinin üçüncüsünde gazetecilerle, ölen gazetecilerin yakınları söz aldı.

TGC TÜRKİYE'DE GAZETECİ OLMAK GAZETECİ ÖLMEK -2 / 24 Ocak 2016

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti  ve Bakırköy Belediyesi’nin düzenlediği toplantıda öldürülen gazeteciler anıldı: “Öldürülen gazeteci sayısı demokrasi düzeyimizi de belirliyor”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi,  Araştırmacı -Gazeteci Uğur Mumcu’nun öldürülüşünün 23. yılında, Türkiye’de öldürülen 65 gazeteci anıldı. Toplantıda; ölen, öldürülen ve şu anda tutuklu olan gazetecilerin unutulmadıkları dile getirildi. Konuşmacılar öldürülen gazeteci sayısının demokrasi düzeyimizi de belirlediğine dikkat çektiler.

TGC TÜRKİYE'DE GAZETECİ OLMAK GAZETECİ ÖLMEK 1/ 10 Ocak 2014

TGC Başkanı Olcayto: Gazeteciler ağır bir baskı altında

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Adalar Belediyesi ile birlikte “Türkiye’de Gazeteci Olmak Gazeteci Ölmek” konulu bir forum düzenledi. Forumun açılışında konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto, "Gazeteciliğin gereği olan muhalefet hakkını kullandıkları anda ya patronaj kesiminden ya da yukarıdan gelen talimatlarla kendilerini kapının önünde buluyorlar. İnadına gazetecilik yaparak halka gerçekleri, doğruları anlatmaya çalışıyorlar" diye konuştu.