TGC: Muzaffer Kayar’ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

İstanbul - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin kıdemli üyelerinden, Basın Şeref Kartı sahibi usta gazeteci Muzaffer Kayar 24 Aralık 2020 Perşembe günü vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, TGC Üyesi Eren Kayar'ın da babası olan Muzaffer Kayar’ın ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı

 “Basının usta gazetecilerinden değerli meslektaşımız Muzaffer Kayar’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz.”

Muzaffer Kayar'ın cenazesi 25 Aralık 2020 Cuma günü öğle namazının ardından Altıntepe Camisi’nden alınarak Küçükyalı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

MUZAFFER KAYAR KİMDİR?
1925 yılında Tekirdağ’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu. Mesleğe 1947 yılında Yeni Sabah Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Daha sonra Yeni Memleket, Son Posta ve Haber gazetelerinde görev yaptı. Uzun yıllar İstanbul Belediyesi’nde basın müşaviri olarak hizmet verdi. İki çocuk ve bir torun sahibiydi. Basın Şeref Kartı taşıyordu.