TGC Yönetim Kurulu başsağlığı mesajı yayınladı: "Mehmet Yaşar Gökhan'ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz"

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, Sürekli Basın Kartı Sahibi, Sedat Simavi Vakfı önceki genel sekreterlerinden Mehmet Yaşar Gökhan vefat etti. TGC, Mehmet Yaşar Gökhan için bir baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda “Üyemiz Mehmet Yaşar Gökhan’ın vefatını öğrenmenin üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi. Mehmet Yaşar Gökhan’ın cenazesi 9 Aralık 2019 Pazartesi günü Zincirlikuyu Camisi’nde öğleyin kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

MEHMET YAŞAR GÖKHAN KİMDİR?
1934 Kayseri doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Mesleğe 1965 yılında Yeni Gazete’de düzeltmen ve sekreter olarak başladı. Dünya Gazetesi Yurt Haber Servisi’ni yönetti. Çalışma yaşamı süresince Hürriyet Holding Personel Müdürü, Hürriyet Gazetesi Redaksiyon Şefi ve Sedat Simavi Vakfı Sekreterliği görevlerini yürüttü. Evliydi ve bir evladı vardı.