TGC’den Zonguldaklı gazeteci Cahit Akman’a destek ziyareti

TGC Karadeniz Ereğli Temsilcisi Eyüp Bektaş, hastanede tedavi gören Cahit Akman’ı ziyaret ederek Başkan Turgay Olcayto ve yönetim kurulunun “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

 

İstanbul-Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir Zonguldak’taki Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören gazeteci Cahit Akman’a Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Karadeniz Ereğli Temsilcisi Eyüp Bektaş destek ziyareti yaptı.

 

Eyüp Bektaş, Cahit Akman’a 13 Ağustos 2020 Perşembe günü yaptığı ziyarette Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (TGC) Turgay Olcayto, Genel Sekreter Sibel Güneş ve yönetim kurulu üyelerinin “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

 

Ziyaret sırasında TGC Başkanı Turgay Olcayto da Hürriyet Gazetesi ve Haber Ajansı’nda uzun yıllar görev yapan Zonguldaklı kıdemli gazeteci Cahit Akman’ı telefonla arayarak konuştu.

 

TGC Başkanı Olcayto “Cahit Akman kardeşimiz ile telefonda konuşarak sorunlarını dinledim. Sesini duymaktan çok mutlu olduk. Umuyoruz geçireceği bir dizi operasyondan sonra daha da sağlıklı olarak aramıza katılacak. Cahit Akman’a ilgisini esirgemeyen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a, Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a, hastane yönetimi ve personeline benim ve Yönetim Kurulu’nun teşekkürlerini iletmek isterim” dedi.

 

Cahit Akman, telefon görüşmesinde Başkan Turgay Olcayto’ya kendisine gösterilen ilgi için teşekkür etti. Akman, özellikle de Kaymakam ve Belediye Başkanı ile Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’nde kendisine gösterilen yakın ilgiden söz ederek, yönetime, doktorlara ve sağlık personeline müteşekkir olduğunu söyledi.

 

TGC Karadeniz Ereğli Temsilcisi Eyüp Bektaş’ın yaptığı ziyarete hastanenin başhekim yardımcısı Hasan Cemil Kılıç da katıldı.

 

Bacaklarında damar tıkanıklığı sorunu olan Cahit Akman, önümüzdeki günlerde Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde bir dizi operasyon geçirecek.