TGC: Hasan Pulur’u sevgi ve saygıyla anıyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Usta Yazar - Gazeteci ve Önceki Yönetim Kurulu Üyelerinden Hasan Pulur’un ölümünün 4.yıIında bir açıklama yaptı.

TGC Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki Yönetim Kurulu Üyesi, Milliyet Gazetesi Yazarı, Türk Basının usta kalemlerinden Hasan Pulur’u  29 Kasım 2015’de kaybetmiştik. Mesleğimize ve Türkiye Gazeteciler Cemiyetine uzun yıllar hizmet eden Hasan Pulur’u sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” denildi. Hasan Pulur 29 Kasım 2019 Cuma günü Saat: 11.00’de Aşiyan Mezarlığı’nda anılacak.

HASAN PULUR KİMDİR?
1932 yılında İstanbul’da doğdu. Son Saat, Yeni İstanbul, Vatan, Havadis, Akşam, Hürriyet, Güneş, Milliyet gazetelerinde çeşitli kademelerde çalıştı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden çeşitli mesleki ödüllere değer görüldü. 1988 yılından ölümüne kadar Milliyet Gazetesi’nde yazıyordu. Pulur, Basın Şeref Kartı ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibiydi.