TGC: Altan Tanman’ı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

11 Aralık 2017 tarihinde aramızdan ayrılan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, gazeteci Altan Tanman’ın ölümünün birinci yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto bir anma mesajı yayınladı.

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto Altan Tanman’ın ölümünün birinci yılında yayınladığı mesajda: ‘Altan Tanman’ı sevgi ve özlemle anıyorum, kendisi çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Tüm spor camiasındaki arkadaşlarımızın da çalışkanlığını, meslek örgütüne saygısını ve katkılarını takdir ettiği bir meslektaşımızdı. Gazeteci olarak hep saygı duyulan bir kimliği oldu.’ dedi.

Altan Tanman için ailesi tarafından 15 Aralık 2018 Cumartesi günü Şişli Camiisi’nde öğle namazının ardından dua okutulacak. 

ALTAN TANMAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1942 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmadan ayrıldı. Mesleğe 1966 yılında Ulus Gazetesi’nde başladı. Dünya, Milli Gazete, Ortadoğu, Tercüman, Gözcü gazetelerinde Spor Servisi Şefliği, Haber Müdürlüğü, Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Altan Tanman son olarak Yeni Gün Gazetesi’nde çalışıyordu.