TGC başsağlığı mesajı yayınladı:
“Halit Deringör ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”
 

İstanbul – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi Sürekli Basın Kartı sahibi Halit Deringör 14 Mart 2018 Çarşamba günü vefat etti. 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Halit Deringör’ün ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda “Değerli üyemiz Halit Deringör’ü kaybettik. Mesleğe uzun yıllar başarıyla hizmet veren Halit Deringör’ü sevgi ve saygıyla anıyoruz. Halit Deringör’ün ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Halit Deringör’ün  cenazesi 15 Mart Çarşamba günü öğle namazının ardından Şakirin Camisi’nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

HALİT DERİNGÖR KİMDİR?
1923 İstanbul’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. 1937 yılında formasını giydiği Fenerbahçe takımında 1952 yılına kadar futbol oynadı. Futbolculuğu döneminde 330 maç oynayıp beş kez milli oldu ve 120 gol attı. Devlet memurluğunun yanında 1963-1964 sezonunda Fenerbahçe Takımı Teknik Direktörlüğü’nü üstlendi. 1964 yılında yazmaya başladığı Cumhuriyet Gazetesi spor sayfasındaki yazılarını 2013 yılına kadar sürdürdü. Futbol oyununun sadece oyun boyutunu değil felsefesini de irdeledi. Aydınlık Gazetesi’nde yazdı. Fenerbahçe ile ilgili olarak şu ana kadar altı kitabı yayımlandı. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek Basın Hizmet ödülüne değer görüldü. Evli ve iki kız babasıydı.