TGC Yönetim Kurulu başsağlığı mesajı yayınladı

"İstiklal Yaradılış’ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Basın Şeref Kartı sahibi, İstiklal Yaradılış’ın cenazesi 7 Şubat 2017 Salı günü (bugün) Çankaya Hasan Tanık Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Basın Şeref Kartı sahibi, İstiklal Yaradılış 6 Şubat 2017 Pazartesi günü vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, İstiklal Yaradılış’ın ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu başsağlığı mesajında, ‘Üyemiz İstiklal Yaradılış’ı kaybettik. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren İstiklal Yaradılış’ı sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Yaradılış’ın cenazesi 7 Şubat 2017 Salı günü Çankaya Hasan Tanık Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İSTİKLAL YARADILIŞ KİMDİR?
1934 yılında Ankara’da doğdu. Mesleğe 1955 yılında Ticaret Yolu Gazetesi’nde başladı. Daha sonra Hakimiyet, Yenigün, Yeni İstanbul, Dünya, Son Havadis ve Hürriyet gazetelerinde çalıştı. Bir dönem Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Basın Danışmanlığı’nı yaptı. ‘‘Almanya ve Berlin Sorunu’’ adını taşıyan ve yayımlanmış bir kitabı bulunmaktadır.