TGC’den Beşiktaş Belediye Başkanı’na ziyaret

İSTANBUL-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) yeni dönem ziyaretlerini sürdürüyor. TGC Yönetim Kurulu son olarak 27 Ağustos 2019 Salı günü Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı ziyaret etti. Başkan Rıza Akpolat’a yeni görevinde başarılar dileyen TGC Başkanı Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş Cemiyetin çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Ziyaret sırasında TGC Başkan Turgay Olcayto Başkan Rıza Akpolat’a “İstanbul seçimlerinde en büyük oyu alan genç bir başkan olarak sizi selamlamak istedik” dedi. Başkan Olcayto ““Genelde aydın insanların yerleştiği bir ilçe Beşiktaş. Ama her yerde olduğu gibi pek çok sorunu da var. Bütün bunların üstesinden geleceğinize inancım tam. Türkiye’nin en yaygın ve büyük basın meslek kuruluşu olarak tarafsızlığımızı korumakla birlikte halktan yana, halkın katkısıyla yürüyen belediyelerin yanında olacağız” diye konuştu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını biliyoruz, çok önemsiyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim de hedefimiz Beşiktaş’taki yaşam kalitesini daha da artırmak. Bu dönemde mahalle mahalle sandık kurup, halkın görüşlerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini alıyoruz. Sorunları en kısa sürede çözmeyi planlıyoruz. Beşiktaş’ın özellikle kültür sanat konularında daha çok anılması için projelerimizi hazırlıyoruz" diye konuştu.