TGC Yönetim Kurulu AA muhabiri için mesaj yayınladı: “Abdülkadir Nişancı’nın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Bayburt Trabzon il sınırında uçuruma düşen ve 13. günde cansız bedenine ulaşılan AA muhabiri Abdülkadir Nişancı için baş sağlığı mesaja yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı.

“Gazetecilik dünyanın en zor ve tehlikeli koşullarında yapılan meslekleri arasında yer alıyor. Dünyada ve Türkiye’de haber peşinde fedakarca çalışan birçok meslektaşımızı bu nedenle kaybediyoruz. Son olarak  Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçuruma düşmüştü. 13 gündür sürdürülen çalışmaların sonunda Çaykara İlçesi Derebaşı HES Göleti içinde yapılan arama çalışmalarında meslektaşımızın cansız bedenine ulaşıldığını haber aldık. Üzüntümüz büyük. Bu olayların tekrarlanmamasını umuyor, meslektaşımızın ailesine, Anadolu Ajansı çalışanlarına ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz.”