TGC Baki Şehirlioğlu için baş sağlığı mesajı yayınladı

 

TGC Üyesi, 2018 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü, sürekli basın kartı sahibi Baki Şehirlioğlu 28 Ekim 2018 Pazar günü vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun yayınladığı mesajda “Uzun yıllar televizyon habercisi olarak görev yapan değerli meslektaşımız Baki Şehirlioğlu’nu kaybettik. Baki Şehirlioğlu’nun ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi.


Baki Şehirlioğlu 30 Ekim 2018 Salı günü Bodrum Gündoğan’da, Gündoğan Camisi’nde öğleyin kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

BAKİ ŞEHİRLİOĞLU KİMDİR? 
1946 yılında Ankara Çankırı'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezundan mezun oldu. Mesleğe 1968 yılında TRT Haber Merkezi’nde Muhabir olarak başladı. Anadolu Ajansı Haber Merkezi’nde Redaktör olarak görev yaptı. ATV ve CNN Türk Televizyonlarının Ankara Temsilcisi oldu. Sürekli Basın Kartı sahibi.

TGC: Fox TV Haber ekibine uygulanan yasağı kınıyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin Fox TV haber ekibine  uyguladığı yasağı  kınadı. “Bakanların görevi yasak uygulamak değil, sorulan soruları engelletmeden yanıtlamaktır“ denilen açıklamada şu görüşler yer aldı:

TGC Basın Müzesi'nde iki etkinlik yapıldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Gazeteci Portreleri Galerisi’ne Türk Basını’nın usta isimlerinden Burhan Arpad’ın yağlı boya tablosu asıldı. Ayrıca Usta foto muhabiri İsmet Gümüşdere için bir resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

TGC

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 'nin önceki başkanlarından Burhan Felek adına düzenlenen Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri’ne değer bulunan 10 gazeteci belirlendi.

TGC Kağıt Krizi Raporu’nu Cumhurbaşkanlığı’na sundu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yerel ve yaygın basının temsilcileriyle gerçekleştirdiği Kağıt Krizi Zirvesi’nde gündeme gelen önerilerle bir rapor hazırladı. Rapor, TGC Başkan Vekili Vahap Munyar tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a teslim edildi.

TGC: Şakir Süter’i sevgi ve saygıyla anıyoruz

2007 yılında hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki Genel Saymanlarından, Yönetim, Onur ve Balotaj Kurulu üyelerinden gazeteci Şakir Süter ölümünün 11. yılında anıldı.