TGC: Siyasetçilerin gazetecileri tehdit etmesi suçtur

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Son dönemde gazetecilerin isimlerini ve kurumlarını sayarak hedef gösteren ve tehdit eden siyasetçileri kınadı. Bugüne kadar hedef gösterildiği için öldürülen 67 gazeteci bulunduğuna dikkat çeken TGC Yönetim Kurulu “Siyasetçiler sorumlu davranmazlarsa yeni bir gazeteci cinayeti olması an meselesidir. İktidar ve muhalefet temsilcileri normalleşme çalışmalarına gazetecileri tehdit edenleri kınayarak, cezalandırılmalarının yolunu açarak başlamalı” dedi. Açıklamada görüşler yer aldı;

TGC 78. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı

Türkiye’nin en büyük gazetecilik meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 78. Yılında üyelerinin ve basın meslek örgütü temsilcilerinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda gazetecilerin güncel sorunları ve mesleğin geleceği ele alındı.

TGC 78. Kuruluş Yıl Dönümünü kutluyor

Türkiye’nin en büyük gazetecilik meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 78. Yılında üyelerinin ve basın meslek örgütü temsilcilerinin katılacağı bir toplantı düzenliyor.

İstanbul-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kuruluşu’nun 78. yılını bir toplantı ile kutluyor. Kuruluş Yıl Dönümü Toplantısı 10 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 14.00’de TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda yapılacak.

TGC: Yunus Paksoy’a yapılan saldırıyı kınıyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’un ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kaldığı merkezin önünde televizyon yayını yaparken uğradığı saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:

TGC’den “Gazeteciyi ve haberi özgür bırakın” çağrısı!

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle  açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu “Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünden söz edebilmek için  cezaevinde tutuklu gazetecileri serbest bırakın, haberin serbest dolaşımını engellemeyin” çağrısı yaptı.  Açıklamada şu görüşler yer aldı.