“Sansürlü Hayat” Toplantısı Düzenleniyor

İstanbul-  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Yazarlar Sendikası, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yayıncılar Birliği 27 Eylül 2022 Salı günü saat 14.00'de Sansürlü Hayat başlıklı bir toplantı düzenliyor.

TGC: Sivas'ta DHA Muhabirlerine yapılan saldırıyı kınıyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirlerinin Sivas’ta haber takibi yaparken polis tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramaları üzerine kınama açıklaması yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:

TGC’ye TUHİD’den ziyaret

İSTANBUL-Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) yöneticileri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni (TGC) 8 Eylül 2022 Perşembe günü ziyaret etti. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İpek Özgüden Özen ile Yönetim Kurulu üyesi Serhat Özkütükcü’yü TGC Yönetim Kurulu adına Genel Sekreter Sibel Güneş ağırladı. Görüşmede gazetecilerin ve iletişimcilerin sorunları ele alındı. TGC ve TÜHİD’in bilgilendirme ve eğitim konularında birlikte yapabileceği projeler değerlendirildi.

TGC: Gazeteci-polis ilişkilerinde hukuksal sınırlar aşılmamalıdır

Gözaltına alınan Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban’ın adliyeye getirilişini fotoğraflayan gazetecilerin bulunduğu basın odasının Gasp Büro Amiri tarafından kuşatılması, fotoğrafların yayınlanmaması için baskı yapılması üzerine TGC Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı: