Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 46. Genel Kurulu yapılacak

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurul Çağrısı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Genel Kurulu 8 Nisan 2019 Pazartesi ve 9 Nisan 2019 Salı günleri saat 10.00’da Cağaloğlu Türkocağı Cad. No.1’deki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek Konferans Salonu’nda aşağıdaki gündemle yapılacak. Toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da çoğunluk aranmaksızın başlayacak, 18 Nisan 2019 Perşembe günü aynı yerde devam edecektir.

TGC Başkanı Turgay Olcayto usta bir muhabiri ve yazarı yitirdik

Meslektaşları Gülden Aydın’ı TGC’den uğurladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto 61 yaşında yaşamını kaybeden gazeteci Gülden Aydın için düzenlenen törende yaptığı konuşmada “Gazeteciliğin bu zor günlerinde Gülden Aydın gibi değerlerimizin aramızdan kayıp gitmesi yeri kolay doldurulamayacak büyük bir boşluk yaratıyor. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.

ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ KUTLAMA MESAJI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı, savaşı takip eden ve zor şartlar altında zaferi ulusumuza duyuran basın mensuplarını sevgi ve saygıyla anıyoruz.

TGC: Yeni Zelanda’daki saldırıları kınıyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Yeni Zelanda Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen 49 kişinin yaşamını yitirmesine, birçok kişinin yaralanmasına yol açan saldırıları kınadı. TGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu görüşler yer aldı:

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, ölümünün 29’uncu yılında mezarı başında anıldı. 7 Mart 1990'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Çetin Emeç’in  anma töreninde konuşan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, gazeteci cinayetlerinde tetiği çektirenlerin karanlıkta kaldığına dikkat çekerek, “Türkiye’nin boynunun borcu Çetin Emeç’in de, Uğur Mumcu’nun da, Abdi İpekçi’nin de diğer basın şehitlerimizin de asıl katillerinin karanlık güçlerin yüzünü açığa çıkarmak ve onlardan hesap sormaktır. Biz bunu bekliyoruz.  Ben Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili olarak ve Hürriyet Gazetesi’ni şu anda yöneten kişi olarak tekrar bu talebi dile getiriyorum” diye konuştu.