“Hasan Basri Atılganer’in ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi Hasan Basri Atılganer, 6 Şubat Cumartesi günü vefat etti. Atılganer’in cenazesi 7 Şubat 2016 Pazar Günü (bugün)  Bandırma Haydarçavuş Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Bandırma Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 

İSTANBUL – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi Hasan Basri Atılganer, 6 Şubat Cumartesi günü vefat etti.  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Hasan Basri Atılganer için baş sağlığı mesajı yayınladı.

Mesajda “Yerel medyada uzun yıllar başarıyla hizmet veren değerli meslektaşımız Hasan Basri Atılganer'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hasan Basri Atılganer'i sevgi ve saygıyla anarken, ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz" denildi.

 

Gazeteci Hasan Basri Atılganer’in cenazesi 7 Şubat 2016 Pazar Günü (bugün)  Bandırma Haydarçavuş Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Bandırma Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 

Hasan Basri Atılganer'in özgeçmişi

 Balıkesir Bandırma'da 1934 yılında doğdu. Mesleğe 1950 yılında Gürses'de mürettiplik ve muhabirlik yaparak başladı. Daha sonra Gerçek, İstanbul, Hürriyet, Günaydın, Cumhuriyet ve Akşam gazetelerinde görev yaptı. Bu süre içinde birçok ödül aldı. İki çocuk babasıydı.