TGC Yönetim Kurulu başsağlığı mesajı yayınladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi Necati Bilgiç vefat etti. Bilgiç’in cenazesi 8 Aralık 2015 Salı günü  Levent Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Küçükçekmece Kanarya Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü (2002) sahibi Necati Bilgiç, 87 yaşında vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayınladığı başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Necati Bilgiç’i kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet eden değerli üyemiz Necati Bilgiç’in ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.  Bilgiç’in cenazesi 8 Aralık 2015 Salı günü  Levent Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Küçükçekmece Kanarya Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

NECATİ BİLGİÇ KİMDİR?

1928 yılında Kilis’te doğdu. Lise öğrenimini Bursa’da tamamladı.  İstanbul Hukuk Fakültesi’ne bir süre devam etti. 1951 yılında gazeteciliğe başlaması dolayısıyla öğrenimini bıraktı. Öz Fenerbahçe, Türkiye Spor, Tercüman, Havadis, Yeni Sabah, Tanin, Hayat Mecmuası, Güneş, Posta gazetelerinde spor yazarı olarak görev yaptı. Geniş bir gazeteci ailesinin birey olan Necati Bilgiç’in kuzenleri arasında Ahmet Taner Kışlalı, Mehmet Ali Kışlalı , Öcal Uluç, Hıncal Uluç da bulunuyor. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin kurucu üyelerinden olan Bilgiç, Basın Şeref Karı sahibiydi. Necati Bilgiç’in Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’nün de aralarında bulunduğu çok sayıda ödülü bulunuyor.