Gazetecilere Özgürlük Toplantısı 1 Aralık’ta yapılacak

Türkiye’nin en yaygın gazetecilik meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Merkezi Paris’te bulunan Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) aralarında Can Dündar ve Erdem Gül'ün de bulunduğu tutuklu gazeteciler için basın toplantısı düzenliyor. Toplantı 1 Aralık Salı günü saat 10.00’da TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İSTANBUL - Türkiye’nin en yaygın gazetecilik meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Merkezi Paris’te bulunan Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Örgütü, aralarında Cumhuriyet Gazetesi Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün de yer aldığı tutuklu gazeteciler  için düzenlenen basın toplantısında bir araya geliyor. Toplantı 1 Aralık Salı günü saat 10.00’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Toplantıda cezaevindeki tüm gazetecilerin serbest bırakılması için uluslararası kamuoyuna bir çağrı yapılacak. Basın özgürlüğünün önemine vurgu yapılacak.

 MESLEK ÖRGÜTLERİ TEMSİLCİLERİ SÖZ ALACAK

Toplantıda; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto,  Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Genel SekreteriChristophe Deloire, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Uğur Güç, DİSK-Basın İş Başkanı Faruk Eren , GÖP Dönem Sözcüsü ve Basın Enstitüsü Derneği Başkanı IPI Türkiye Temsilcisi Kadri Gürsel, Etik Gazetecilik Ağı üyesi Ceren Sözeri ile   Cumhuriyet Gazetesi avukatı Bülent Utku söz alacak.  

 

PROGRAM

Konuşmacılar:

Turgay Olcayto-       Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Christophe Deloire   Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Genel Sekreteri

Uğur Güç                  Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı

Faruk Eren                DİSK-Basın İş Sendikası Başkanı

Kadri Gürsel             GÖP Dönem Sözcüsü, Basın Enstitüsü Der. Bşk. IPI Türkiye Temsilcisi

Ceren Sözeri             Etik Gazetecilik Ağı üyesi

Bülent Utku               Cumhuriyet Gazetesi Avukatı

 

 

Toplantı           :   Gazetecilere Özgürlük Toplantısı

Yer                   :   TGC Burhan Felek Konferans Salonu

Saat                 :   10.00

Adres               :  TGC Burhan Felek Konferans Salonu,

               Türkocağı Cad. No: 1, Cağaloğlu  Tel: (0 212) 513 83 00