“Ahmet Çitilci’nin ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı ve 2006 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi Ahmet Çitilci 17 Kasım 2015 Salı günü vefat etti. Ahmet Çitilci’nin cenazesi Cerrahpaşa Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Habipler Yeşil Yayla Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı  ve 2006 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi Ahmet Çitilci vefat eti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu (TGC), Ahmet Çitlici’nin ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı. TGC Yönetim Kurulu yayınladığı mesajda, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Ahmet Çitilci’yi kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar hizmet veren Ahmet Çitilci’yi  sevgi ve saygıyla anıyoruz. Değerli üyemiz Ahmet Çitilci’nin ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Ahmet Çitilci’nin cenazesi Cerrahpaşa Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Habipler Yeşil Yayla Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

AHMET ÇİTİLCİ KİMDİR? 

1932 yılında Malatya’da doğdu. Malatya Lisesi’nden mezun oldu. Gazetecilik mesleğine 1955 yılında Tercüman gazetesi’nde başladı. Vatan ve Akşam gazetelerinde çalıştı. Yenigün gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlendi. Anadolu Ajansı , Tercüman ve Milliyet gazetelerinin Malatya temsilciliğini yaparken, Malatya Valiliği’nin basın danışmanlığı görevini de sürdürdü. Türkiye Petrol-İş Sendikası ile Türk Deniz Ulaş-İş Federasyonu’nun basın danışmanlığını yaptı. ‘İşçi’nin Sesi’ ile ‘Sanat ve Kültür’de Kök’ Dergisi’nin kurucuları arasında yer aldı, yönetmenliğini yürüttü.

‘Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gazetecilik Başarı Ödülleri’ raportörlüğünü uzun yıllar sürdürdü. ‘Babıali’de Altın Yılı Yaşayan ve Yaşatan Ustalar’ ödülü sahibi. Evli, dört çocuk babası olan Ahmet Çitilci Basın Şeref Kartı taşıyordu.