“Emin Mollaoğlu’nun ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı ve 2003 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi gazeteci Emin Mollaoğlu’nun cenazesi 25 Ekim 2015 Pazar günü öğle namazının ardından Şakirin Camisi’nden alınarak Çekmeköy (Yeni) Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

 

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı sahibi gazeteci Emin Mollaoğlu vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu (TGC), Emin Mollaoğlu’nun ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı. TGC Yönetim Kurulu yayınladığı mesajda, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Basın Şeref Kartı ve 2003 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi gazeteci Emin Mollaoğlu’nu kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar hizmet veren Emin Mollaoğlu’nu sevgi ve saygıyla anıyoruz. Değerli üyemiz gazeteci Emin Mollaoğlu’nun ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

EMİN MOLLAOĞLU KİMDİR?

1930 yılında Bingöl’de doğdu. Mesleğe 1949 yılında Yeni Sabah Gazetesi'nde polis muhabiri olarak başladı. İstanbul Ekspres, Devrim ve Olay gazetelerinde çalıştı. TRT, Anadolu Ajansı , Günaydın, Hürriyet gazetelerinde muhabirlik yaptı. Bingöl’de yayınlanan Haftalık Bingöl gazetesini 1960 yılında devralarak günlük hale getirdi. İstanbul’da Bu Dünya adlı haftalık bir gazete yayınladı. Türk Basın Birliği Yönetim Kurulu ve Basın Kartı Komisyon Üyeliği yaptı. Çeşitli konularda resmi ve özel kuruluşların verdiği toplam 36 ödül sahibi. Sahibi olduğu Bingöl Gazetesi’ni yayınlayan Emin Mollaoğlu, evli ve sekiz çocuk sahibiydi.