Onur Belge'yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri Yönetim Kurulu Üyeleri Onur Yazarı, ölümünün 3. sırayla anlaması.

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto Onur Belge'nin aramızdan ayrılışına fikirleşmiştir dedi: 'Onur Belge'yi sevgi ve özlemle anıyorum, Aksesuar Başkanı Nail Güreli'den TGC Yönetim Kurulu'ndaki birlikte çalıştık. Çok sevdiğim bir kardeşimizdi. Yalnız benim değil Yönetim Kuruluşu'ndaki arkadaşlarların da çalışkanlığı, meslek örgütüne sayg anlamına ve katkılarını takdir ederim bir arkadaşımızdı. Gazeteci'de hep adına duyulan bir kimlik oldu. Belge'nin başarılı sporlarına göz kulak olmayındığı dikkatini çeken Başkan Olcayto, “Bu Onur Belge'nin gazetecilik becerisiydi” dedi. 

ONUR BELGE KİMDİR? (1946 - 2015)

1946 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü'nde eğitim gördü. İstanbulspor, Vefa, Taksim gibi takımlarda profesyonel futbol oynadı. Mesleğe 1968 yılında Günaydın Gazetesi'nde Spor Muhabiri olarak başladı. Çalışmasını Hayat Spor, THA, Hürriyet, Fanatik'te sürdürdü. Hürriyet adına Londra'da görev yaptı. Gazete'nin yayının spor müdürlüğünü üstlendi. Aydınlık Gazetesi'nde yazdı. Ayrıca Star TV, BRT TV ve Radyokulüp ve Bugün Gazetesi'nde çalıştı. Kanal A'da yorumcu olarak görev yaptı. Dünya Kupası Tarihi kitabı yayınlandı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nda yer aldı.İngilizce bilen Onur Belge evli, 1 çocuk baba.
TSYD'de 2002 - 2006 arası iki dönem başkanlık yaptı.