TGC başsağlığı mesajı yayınladı:

“Erdoğan Köseoğlu'nun ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

Erdoğan Köseoğlu'nun cenazesi 17 Nisan 2017 Pazartesi günü (Bugün) ikindi namazının ardından Şakirin Camisi'nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

İstanbul – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, gazeteci Erdoğan Köseoğlu 16 Nisan 2017 Pazar günü vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun, Erdoğan Köseoğlu'nun ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda “Değerli üyemiz, Erdoğan Köseoğlu'nu kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Erdoğan Köseoğlu'nu sevgi ve saygıyla anıyoruz. Erdoğan Köseoğlu'nun ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.
Erdoğan Köseoğlu'nun cenazesi 17 Nisan 2017 Pazartesi günü (Bugün) ikindi namazının ardından Şakirin Camisi'nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Erdoğan Köseoğlu'nun özgeçmişi
1950 yılında İstanbul’da doğdu. Mesleğe 1 Temmuz 1972 yılında babası İbrahim Köseoğlu’nun da foto muhabiri olarak çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. İlk imzalı fotoğrafı 17 Temmuz 1973 yılında gazete’de yayınlandı. 20 Mayıs 1974’de Cumhuriyet Gazetesi’nin 1. sayfasında baba-oğul, ikisinin imzası da yer aldı. Spordan toplumsal olaylara kadar her alanda fotoğraf çeken Köseoğlu fotoğraflarını Cumhuriyet arşivi’ne belge olarak bıraktı. Mesleğinin son döneminde fotoğraf editörü olarak görev yapan Köseoğlu 36 yıllık meslek hayatında birçok foto muhabiri yetiştirdi. Cumhuriyet çalışanları 1970’den günümüze fotoğraflarını ‘Fotoğraf Peşinde Bir Ömür’ kitabında bir araya getirerek yayınladılar. Evli ve 2 kız çocuğu sahibi olan Köseoğlu Sürekli Basın Kartı taşıyordu.