Hıfzı Topuz Onur Ödülü TGC Başkanı Turgay Olcayto’nun

Irk, cins, dil ve etnik köken ayırımı yapmadan gerçeklerin peşinde koşan, gazetecilere sahip çıkan iletişim ve yönetim anlayışı, duruşu ve yazıları nedeniyle İLAD Hıfzı Topuz Onur Ödülü TGC Başkanı Turgay Olcayto’ya verildi.


İSTANBUL- İLAD İletişim Araştırmaları Derneği 2016 Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto’ya verildi. TGC Başkanı Turgay Olcayto Üsküdar Üniversitesi Altunizade Kampüsünde 3 Nisan 2017 Pazartesi günü yapılan törenle ödülünü İLAD Onursal Başkanı Hıfzı Topuz’dan aldı.

HIFZI TOPUZ İLETİŞİM ONUR ÖDÜLÜ'NÜN TURGAY OLCAYTO'YA VERİLİŞ GEREKÇESİ
Ödülün Turgay Olcayto’ya veriliş gerekçesinde; toplumda ırk, cins, dil ve etnik köken ayırımı yapmadan gerçeklerin peşinde koşan, sorgulayan ve araştıran gazetecilere sahip çıkan iletişim ve yönetim anlayışı vurgulandı. Gücün ve güçlünün yanında bir gazetecilik yerine, güçten ve güçlüden zarar görenlerin ve gerçeğin yanında yer alan duruşu ve yazılarına dikkat çekildi. Demokrasinin gereği olan, basının yasama, yürütme ve yargı erklerini denetleme görevini yerine getirmesi için dürüst, cesur ve gerçekçi açıklamalarına işaret edildi. Ayrıca insan haklarını yaralayan tüm güncel olaylarda gösterdiği duyarlı gazeteciliği nedeniyle TGC Başkanı Turgay Olcayto İLAD 2016 Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülüne layık görüldü.

TGC BAŞKANI TURGAY OLCAYTO: BU ÖDÜLÜ ALMAKTAN ÇOK MUTLU OLDUM

TGC Başkanı Turgay Olcayto ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Hıfzı Topuz ödülü beni onurlandırdı. Daha önce de yazdığım kitaba ön söz yazmıştı. Bu ödülü almaktan çok mutlu oldum. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin bugüne gelmesinde Hıfzı Topuz'un da çok önemli rolü var. Türkiye'de demokrasinin yeşermesi ve cezaevindeki meslektaşlarımızın tutuksuz yargılanmaları için mücadele etmeyi sürdüreceğiz."

HIFZI TOPUZ: TURGAY OLCAYTO BU ÖDÜLÜ ÇOK HAK ETTİ

İLAD Onursal Başkanı Hıfzı Topuz ödülü verirken "İçerde çok sayıda gazeteci meslektaşımız var. TGC Başkanı Turgay Olcayto bu ödülü çok hak etti. Kahramanca baskılara karşı direnerek görevini yerine getiriyor. Turgay Olcayto'yu kutluyorum" diye konuştu.

YILIN İLETİŞİM ARAŞTIRMASI PROF DR SUAT GEZGİN VE EKİBİNE VERİLDİ
Yılın İletişim Araştırması Ödülü Türkiye'nin Sözlü Basın Tarihi isimli üç ciltlik kitap hazırlayan Prof. Dr. Suat Gezgin, Doç. Dr Veli Polat ve Doç. Dr. Esra Arcan'a verildi. Ödülü Prof. Dr. Haluk Şahin verdi. Yılın haber ödülü de Habertürk Gazetesi Eğitim Habercisi Pervin Kaplan’a verildi. Ödülü İLAD Genel Sekreteri Füsun Özbilgen Pervin Kaplan'ın yerine aldı.