"Turgay Şeren’i hiç unutmayacağız”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi,  Türk Milli Takımı ve Galatasaray’ın unutulmaz kalecisi ve kaptanı, Turgay Şeren vefat etti.  Turgay Şeren’in cenazesi 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü ikindi namazının ardından Teşvikiye Camisi’nden alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Türk Milli Takımı ve Galatasaray’ın unutulmaz kalecisi ve kaptanı spor yazarı Turgay Şeren 84 yaşında 7 Temmuz 2016 Perşembe günü vefat etti.  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu,  Turgay Şeren’inölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı.                                                                                     

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayınladığı başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Turgay Şeren’i kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren değerli meslektaşımız TurgayŞeren’i sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz. Kendisini hiç unutmayacağız” dedi.

Turgay Şeren için 9 Temmuz Cumartesi günü saat 13.30'da Florya'daki Galatasaray Yardımlaşma Vakfı ve saat 15.00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da anma töreni düzenlenecek. Turgay Şeren’in cenazesi 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü ikindi namazının ardından Teşvikiye Camisi’nden alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

TURGAY ŞEREN KİMDİR?

 1932 yılında Ankara’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Kaptan ve kaleci olarak 1949 – 1967 yılları arasında Galatasaray ve milli takım formasını giydi. Türkiye A millî takımı formasıyla 35 kez kaptan olarak sahaya çıktı. 51 kez milli oldu. Futbolculuğu bırakmasının ardından teknik direktörlük ve futbol yazarlığı kariyerine adım attı. Gazeteciliğe 1967 yılında Milliyet gazetesinde başladı. Daha sonra Güneş ve Sabah gazetelerinde çalıştı. Hürriyet gazetesinde spor yazarlığı yaptı. Üyesi olduğu gazetecilik meslek kuruluşlarından çeşitli başarı ödülleri aldı. Star gazetesinde çalıştı. Televizyonlardaki futbol programlarında yorumculuk yaptı. Fransızca ve İngilizce bilen Turgay Şeren 4 çocuk babasıydı.